عجب مملکتی است که میخواهند مشکلات را بپوشانند و بگویند که اینگونه مشکلات را نبای…

‫عجب مملکتی است که میخواهند مشکلات را بپوشانند و بگویند که اینگونه مشکلات را نباید علنی کرد چون مایه رسوایی میشود! صورت مساله را میخواهند پاک کنند به امید آنکه مشکل حل گردد! عجب استدلالی! حالا کسانی را میخواهند استیضاح کنند که این فیلمها را پخش کرده اند. درست مثل این میماند که فیلم دزدی را نابود کنند و بگویند در شهر ما دزدی نیست، فیلم جنایات و قتل را از بین ببرند و بگویند جنایات و قتل نیست! همانطور که در مواجهه با اسید پاشی‌های زنجیره‌‌ای معترضین به این جنایت را دستگیر کردند.
چون اینگونه دعواها در شهرهای دیگر هم اتفاق می افتد ولی علنی نمیشود، برای حفظ ابرو در اردبیل هم باید اینگونه فیلمها افشا نگردد! عجب منطق جاهلانه ای است. این ذات این رژیم است که جنایاتش را در جامعه و در زندانها مخفی میکند و ادعا میکند که مدینه فاضله است.

البته چند روز پیش استاندار زن ستیز اردبیل گفت که علت اینگونه مشکلات آب و هوای اردبیل است!

و اکنون امام جمعه اردبیل با خشونت تمام گفت که در اردبیل خشونت وجود ندارد!

در پی انتشار فیلم حمله عده ای چاقو به دست به بیمارستان فاطمی اردبیل در ٢ هفته گذشته امام جمعه اردبیل آقای عاملی گفت: "تمام مقصرین این حادثه اعم از مدیران و بزه­کاران باید مجازات شوند تاکید کرد: این مجازات نباید به تأخیر بیفتد وگرنه اثر بازدارندگی خود را از دست می­ دهد."

http://j.mp/1vXuaGe

این در حالی است که استاندار زن ستیز اردبیل که اخیر گفته بود که دختران بعد از اتمام سوم راهنمایی دیپلم گرفته و خانه نشین گردند در مورد این خشونت گفت علت اصلی این خشونت ها "آب و هوای اردبیل میباشد" هر چند که دختر خودشان از دانشکده دندانپزشکی فارغ التحصل شده اند.
بگزارش همنوا مجید خدا بخش گفت: "البته در کنار آب و هوا عوامل دیگری هم هست. ارتفاع از سطح دریا در روحیه افراد تاثیرگذار است با وجود اینکه تعاملات شهروندان در برخی مواقع از جمله برگزاری مراسمات و مناسبات ملی و دینی بالا است، اما خشونت جای بحث دارد و دلایل آن باید بحث و مطالعه شود. شرایط جوی موضوعی است که روانشناسان عامل قطعی در بروز خشونت نمی دانند، چرا که اردبیل در فصول خوش آب و هوا نیز سیل پرونده های خشونت را تجربه کرده و شرایط اقلیمی مشابه این استان در استان ها و کشورهای دیگر وجود دارد اما مردم آن یک تصادف کوچک را به درگیری و نزاع دسته جمعی ختم نمی کنند."

http://j.mp/1vXuaGh

اینکه خشونت در اقصا نقاط ایران وجود دارد و ربطی به آب و هوا ندارد یک مساله بدیهی میباشد چرا که شرایط آب و هوای اردبیل فرق زیادی با آب و هوای تبریز, زنجان, و یا سایر شهرهای کشورهای منطقه ندارد.
فیلم درگیری:

http://j.mp/1FzBqtL

عامل اصلی خشونت افراد بیکفایتی مثل استاندار و سایر مسولین میباشد که همیشه بیکفایتی خود را یا به آب و هوا ربط داده اند و یا عوامل بیربطی را مانند آمریکا و اسرائیل قلمداد کرده اند. برای مثال بی کفایتی خود نسبت به پیشگویی زلزله و جلوگیری از خرابیها و کشتار مردم را به حجاب زنان ربط داده اند. تا زمانی که مسولین کشور منتخبین واقعی مردم نباشند شاهد اینگونه مسائل خواهیم بود. خشونت از فقر اقتصادی، دیکتاتوری، و عدم آزادی بیان ناشی میشود. وقتی اشاعه فرهنگ و صدا و سیمای منطقه دست آخوند و افراد بیکفایتی مثل اینها باشد طبیعتا بر روی آمار بالای خشونت هم تاثیر خواهد گذاشت. وقتی مسولین میلیاردها دلار دزدی میکنند ولی مردم معمولی برای خرید یک کیلو تخم مرغ ١ باید ساعت ها و در سرمای شدید در صف بایستند، و یا برای بستری شدن در بیمارستان و عمل جراحی دار و ندار خود را بفروشند و یا تا آخر عمرشان به قرض بیافتند و یا بخاطر تبعیض اجتماعی و سیاسی در زنگی شکست میخورند طبیعتا در جامعه خشونت ایجاد میشود. اگر استان اردبیل هم مثل سایر شهرهای مرفه ایران بهترین امکانانت رفاهی، بهداشتی، و تفریحی را داشت و آمار بیکاری اش بالاترین درصد بیکاری در کشور نبود کمی از آمار خشونت کاسته میشد.

حالا ببینیم که این مسولین بیکفایت بودجه فرهگی استان را کجا صرف میکنند، به گزارش ایرنا مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: در حال حاضر v٠٠ نفر روحانی، یک هزارو ٢٥٠ مداح و ١,٧٠٠ هیئت عزاداری در استان اردبیل فعالیت می کنند. و ابراهیم امامی فرماندار مشگین شهر نیز با بیان اینکه امسال ١٠ میلیارد ریال اعتبار فرهنگی برای این شهرستان اختصاص یافته ، گفت : از این رقم ٣ میلیارد ٤٠٠ میلیون ریال برای تکمیل مصلای امام خمینی (ره) یک میلیارد و ١٥٠ میلیون ریال برای توسعه امامزاده ها و٨٠٠ میلیون ریال نیز برای مدارس علوم دینی در نظر گرفته شده است. یعنی بودجه فرهنگی صرف امام زاده, مسجد و مده و آخوند و ایجاد خرافات مذهبی میگردد.

http://j.mp/1vXuaGr

یکی دیگر از سریعترین راه بهبود آمار خشونت استان اردبیل این است که استاندار زن ستیزی مثل مجید خدابخش از کار خود کناره گیری کند که بیکفایتی خود و مسولین را به آب و هوا ربط ندهد و به جای ایشان یک فرد فهمیده و منطقی و منتخب مردم سر کار آید. و ثانیا اینکه بودجه های فرهنگی صرف پرورش مداح و آخوند و امامزاده نگردد. اردبیل به حد کافی مداحان مادر زادی دارد و نیازی به صرف بودجه روی مداحان نمیباشد. در هر شهر و روستایی هم یا یکی دو تا امام زاده است و یا درختی را امام زاده کرده اند و تمام شدنی نیست.

یوسف صمدی
۷ آذر ۱۳۹۳‬

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: