کمپین‌های بزرگ حقوق بشری و موفق در جذب مخاطب بین المللی را «صفحات جعلی» نامیدند!

‫کمپین‌های بزرگ حقوق بشری و موفق در جذب مخاطب بین المللی را «صفحات جعلی» نامیدند!‬


Timeline Photos
کمپین‌های بزرگ حقوق بشری و موفق در جذب مخاطب بین المللی را «صفحات جعلی» نامیدند!

هفته گذشته حامیان دولت «تدبیر و امید» با مطرح کردن اتهاماتی بر علیه گردانندگان سپیده‌دم از دوستان و همراهان خود خواستند، صفحه سپیده دم را آنلایک کنند.

اولین بار بیش از یک سال پیش در تاریخ (۲۹ شهریور ۱۳۹۲ – ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۳) پس از آزادی نسرین ستوده از زندان گردانندگان صفحه‌ای مورد حمایت حکومت ایران، صفحه‌های کمپین بین‌المللی در دفاع از حقوق بشری را «جعلی» نامیدند.

این در حالیست که اینجانب سهیل پرهیزی اولین بار، پس از خروج از ایران در سال ۲۰۱۰، به فستیوال فیلم برلیناله در پایتخت آلمان دعوت شدم و در حضور دیترکسلیک مدیر جشنواره برلین در مقابل دوربین ده‌ها خبر نگار بین‌المللی، به صورت علنی مسئولیت راه اندازی کمپین حمایت از جعفر پناهی را به عهده گرفتم.

در مجامع مختلف بین المللی دیگر نیز از جمله شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، شورای شهر فلورانس، مراسم مارتین انالز در ژنو، … و همچنین در مصاحبه با تلویزیون‌های بی‌ بی‌ سی‌، اندیشه، صدای آمریکا، … جهت جلب حمایت از کمپین ها خود را به عنوان مسئول صفحه‌های کمپین حمایت از جعفر پناهی و نسرین ستوده معرفی‌ نمودم.

در تاریخ (٦ آذر ١٣٩٣ – ۲۷ نوامبر ۲۰۱۴) در مطلبی در صفحه سپیده دم از یکی‌ زندانیان سیاسی سابق و حامی‌ روحانی که پس از خروج از کشور حملات بر علیه گردانندگان سپیده دم را سازماندهی نمود دعوت شد تا در یک گفتگوی اسکایپی شرکت کند و به مدت ۱۰ دقیقه دلایل این رفتار خود را توضیح دهد، و گردانندگان سایت سپیده دم نیز در یک زمان برابر ۱۰ دقیقه‌ای به اتهامات ایشان پاسخ دهند و سپس فایل صوتی جهت قضاوت افکار عمومی‌ منتشر شود.

اما فرد مزبور به جای اعلام آمادگی جهت گفتگو، به همراه دها نفر دیگر به لودگی پرداخت و با پشتیبانی‌ عده‌ای چهره شناخته شده و صدها پروفایل جعلی به فعالیت خود جهت بستن صفحات ادامه دادند.

که در نهایت صفحه «کمپین حمایت از جعفر پناهی» در تاریخ ۵ دسامبر ۲۰۱۴ که چند روز پس از زندانی شدن او راه اندازی شده بود به همراه چند صفحه دیگر پس از ۴ سال بسته شد.

این افراد با فحاشی و «امل فساد خواندن سپیده دم»، همانند بسیجی‌ ها و گروه‌های فشار هنگام حمله به دفتر یک روزنامه عمل کردند و اعضا و همراهان صفحه سپیده دم را نیز «مشتی مجاهد و سلطنت طلب» نامیدند!

لطفا گزارش ویدئویی را در لینک زیر ببینید:
http://goo.gl/GtqsbG

جهت اطلاع کارمند ایرانی‌ فیسبوک و آندسته از کارمندان تلویزیون‌های فارسی زبان خارج از کشور که با این کمپین افترا و تهمت علیه اینجانب شرکت کردند و زمینه را برای فحاشی و تهدید علیه گردانندگان سایت سپیده دم باز نمودند، می‌رسانم، گزارشی مبسوط در این رابطه تهیه و به سازمان‌های بین المللی مدافع حقوق بشر از جمله عفو بین الملل، فدراسیون بین المللی جامعه‌های حقوق بشر، بنیاد مارتین انالز، فرانت لاین دیفندرز، … ارسال شد و شخصا به همراه وکیل خود مجدانه پیگیری خواهم نمود تا بار دیگر این چنین شاهد سرکوب آزادی بیان در فضای مجازی از سوی حامیان دولت جمهوری اسلامی نباشیم.

سهیل پرهیزی
۲۲ آذر ۱۳۹۳ – ۱۳ دسامبر ۲۰۱۴

آیا به نظر شما انتشار سخنان دکتر منوچهر رزم‌آرا، وزیر بهداشت دولت بختیار در رابطه با حمایت‌های مالی‌ هاشمی‌ رفسنجانی‌ از اپوزیسیون خارج از کشور و از جمله «شورای ملی»، انگیزه‌ای برای حمله به گردانندگان سایت سپیده دم نبوده است؟

گفتگویم با دکتر رزم آرا وزیر بهداشت دولت دکتر شاپور بختیار آخرین نخست وزیر رژیم مشروطه سلطنتی ایران را در لینک زیر ببینید:

http://j.mp/1uHItIu — with Manoutchehr Razmara.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: