به نظر شما فردی که هنوز نمی‌داند پیامبر مسلمانان در سن ۶۳ سالگی فوت کرده و با قا…

‫به نظر شما فردی که هنوز نمی‌داند پیامبر مسلمانان در سن ۶۳ سالگی فوت کرده و با قاطعیت می‌گوید محمد با خدیجه تا ۷۳ سالگی زندگی‌ کرده، میتواند اطلاعات درستی‌ از اتاق خواب محمد ارائه دهد؟

عبدالعی بازرگان عضو نهضت آزادی و فرزند مهدی بازرگان می‌گوید: "اولین ازدواجی که پیامبر داشتند با خدیجه بوده که بین ۱۵ تا ۲۰ سال از پیامبر بزرگتر بوده، تا سنّ ۷۳ سالگی هم یعنی ۲۸ سال پیامبر با خدیجه زندگی‌ میکنند و هیچ همسر دیگری هم نداشته. ازدواج‌های پیامبر در دوران کهولت و در مدینه بوده، یعنی تمام این غرائضی که همه تصور میکنند جنبه سکس داشته، همه اینها تعطیل شده بوده و هر کدام دلایلی به تناسب جامعه قبیلگی‌ اون دوران، منطق اجتماعی اون دوران را داشته، فقط یک نفر عایشه بوده که سنش کم بوده …"

عبدالعلی بازرگان: به جز عایشه تمام زنان پیامبر پیر و پاتال بودند

عبدالعی بازرگان عضو نهضت آزادی و فرزند مهدی بازرگان در رابطه با ازدواج پیامبر با دختران خرد سال می‌گوید: ازدواج‌های پیامبر در دوران کهولت و در مدینه بوده، یعنی تمام این غرائضی که همه تصور میکنند جنبه سکس داشته، همه اینها تعطیل شده بوده و هر کدام دلایلی به تناسب جامعه قبیلگی‌ اون دوران، منطق اجتماعی اون دوران را داشته، فقط یک نفر عایشه بوده که سنش کم بوده …

انتقادات حسن یک از کاربران فیسبوک به سخنان عبدالعلی بازرگان:

من تا حالا فکر میکردم این آقای بازرگان، انسان شریفی است که شعور سیاسی و تاریخی ی درستی ندارد.
اما حالا فکر میکنم که شرافتش اگر از شعورش کمتر نباشد، بیشتر نیست.

در چهار دقیقه، چهل بار مغلطه کرد و دروغ گفت و سر به جهالت زد و ماله کشید.
آیا انسان شریف در چهار دقیقه اینهمه مغلطه میکند و دروغ میگوید و ماله میکشد؟

پس پیدا کنید شرافت را!

***
اولا، همسران پیامبر، همه، بقول این آقا، «پیر و پاتال» نبودند. مثلا در یک مورد، حضرت رسول، به بهانه های واهی، به «بسیجی های» خود دستور داد یک مرد یهودی را، که زن جوان و بسیار زیبایی داشت، در زیر شکنجه کشتند و ایشان عبایشان را سریعا بر سر آن زن بیچاره و بی دفاع انداخت که یعنی این زن مال من است. اگر اشتباه نکنم، ایشان شامگاه همان روزی که شوهر و دو برادر این زن را کشته بود، با خود این زن همبستر شد. سندش هم موجوده: تاریخ طبری.

دوما، حضرت رسول فقط با غریبه ها اینگونه تا نمیکرد و زنانشان را به غنیمت نمیگرفت؛ ایشان به فامیل خودش هم امان نمیداد! حضرت رسول با زن پسر خوانده ی خود خوابید – که اصلا «پیر و پاتال» هم نبود و بسیار زیبا بود! سوره ای هم به همین مناسبت در قرآن آمده که میفرماید: چون زید از همسرش کام گرفت، ما او را (ای محمد!) به عقد تو درآوردیم!

سوما، علاوه بر این همه زن، حضرت رسول، به کنیزگان بسیاری هم افتخار همبستری میدادند، که ماریه ی قبطیه از آن جمله است.

چهارما، حضرت رسول علاوه بر اینهمه زن و کنیز، به دختر خاله، دختر دایی، دختر عمه و دختر عموهای خودش هم رحم نمیکرد! قرآن میفرماید:
ای پیامبر!
ما همسرانی را که مهرشان را پرداخته ای و کنیزانی را که خدا به غنیمت نصیبت کرده است، و دختر عمو، دختر عمه، دختر دایی و دختر خاله هایت را که با تو مهاجرت کرده اند برای تو حلال کردیم، و همچنین هر زن با ایمانی که خود را به پیامبر ببخشد به شرط آن که پیامبر بخواهد با او ازدواج کند.
احزاب: 50
(بنده پزشک نیستم، ولی میدانم که پزشکان اینگونه اعمال را با نوعی ناهنجاری روانی مرتبط میدانند و اسم خاصی هم برای این بیماری دارند. برای اطلاعات بیشتر، با پزشکتان تماس بگیرید!)

پنجما، علاوه بر زنان و کنیزکان و فامیل عربزبان، حضرت رسول کنیزکانی هم از سرزمین پارس وارد میکردند که مادران، خواهران، دختران و زنان همین آقای بازرگان و بنده و جنابعالی بودند. اما این آقای بازرگان (در ویدیوی دیگری) معتقد است که آنچه سپاه رسول بر سر ما آورد، حقمان بوده، چون ما کافر بودیم و عقل نداشتیم، آنها آمدند ما را آدم کردند.

ششما، اگر حضرت رسول واقعا از سوی خدای قادر متعال آمده بود، اصلا چه احتیاجی داشت که اینهمه زن بگیرد تا پیامش را از طریق روابط خونی و زیر-شکمی حفظ کند؟ یعنی خدای قادر متعال، غیر از شمشیر و زیر-شکم، راه دیگری برای هدایت مردم نداشت؟

هفتما، اگر این کارهایی که حضرت رسول کرده بخشی از فرهنگ «عرب جاهلیت» بوده، پس پیغمبر برای چه آمده بود؟ مگر ایشان نیامده بود آن «فرهنگ جاهلی» را عوض کند؟ پس چی شد؟ خودش که همه ی آن کارهای جاهلی را انجام داد؛ نداد؟ پس تقدس این آدم در چیست؟

هشتما، اگر پیغمبر چندین سال با خدیجه سر کرد و ازدواج نکرد، نه اینکه نمیخواست ازدواج کند؛ بلکه جرات این کار را نداشت. چرا؟ چون تمام دارایی اش از خدیجه بود، و ایشان راهی جز اطاعت از فرمان خدیجه نداشت. اگر غیر از این است، از آخوندها بپرسید که چرا برای خدیجه، که تقریبا تمام سرمایه ی اولیه ی اسلام از اوست، احترام زیادی قایل نیستند. چون خدیجه به محمد سواری نمیداد! زن بزرگ و آزاده ای بود و زیر بار حرفهای مفت محمد نمیرفت. در زمان حیات خدیجه، محمد جرات نمیکرد آن آیات مربوط به زن و کنیز را نازل کند.

نهما، دختر نه ساله، بالغه؟ مرد حسابی؟! دختر نه ساله اصلا میفهمه ازدواج یعنی چی که حالا رضایت داشته باشه یا نداشته باشه؟ تو خجالت نمیکشی؟ تا صد سال پیش، همه این کار رو میکردند؟ دروغگو؟!

دهما، اگر ازدواج فامیلی رایج بود و همه این کار را میکردند، پس چرا وقتی محمد، عایشه ی هفت-هشت ساله را از ابوبکر خواستگاری کرد، ابوبکر به محمد گفت که تو جای برادر من هستی؟ (یعنی ما پیوند برادری داریم و نمیشود که با برادرزاده ات ازدواج کنی). گفت یا نگفت؟ ولی محمد چه گفت؟ محمد گفت: من و تو برادران ایمانی هستیم، نه خونی – یعنی دخترت بر من حلال است. و به ابوبکر اطمینان داد که نگران سن عایشه هم نباشد، چون ایشان حاضر شدند یکی دو سال صبر کنند تا عایشه، به اعتقاد آقای بازرگان، به «سن بلوغ» برسد – یعنی نه سالگی.

یازدهما، نه! آقای بازرگان! اشتباه میکنید! چی تعطیل شده بود؟! شما چون احتمالا ماشین لباسشویی ی خودتان در شصت سالگی تعطیل شده و از کار افتاده فکر میکنید ماشین لباسشویی ی همه در شصت سالگی از کار می افتد! نه خیر عزیز دل برادر! اینطور نیست! بعضی ماشینها تا هشتاد-نود سالگی هم جواب میده، مخصوصا ماشینهای ساخت عربستان!‬


‫عبدالعلی بازرگان: به جز عایشه تمام زنان پیامبر پیر و پاتال بودند‬

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: