Voice of America’s systemic pro-Iran bias and cozy ties to the anti-American rul…

Voice of America’s systemic pro-Iran bias and cozy ties to the anti-American ruling regime

قابل توجه ناظران کنگره آمریکا

فردی که حمیده آرمیده مجری برنامه خیابان زندگی‌ صدای آمریکا از او به عنوان «یکی‌ از همکاران داخل ایران» نام میبرد کیست؟

مطلب منتشر شده توسط حمیده آرمیده را در لینک زیر میتوانید مشاهده نمائید:
http://goo.gl/AxGjxT

نام «یکی‌ از همکاران» مجری صدای آمریکا، فواد شمس است که در راهپیمائی «ضد آمریکایی» روز قدس در کنار علی یونسی، وزیر اطلاعات دولت خاتمی و مشاور رئیس دولت فعلی و یکی از عوامل اعدام‌های سال ۱۳۶۲ در ایران، شرکت نمود.

به نوشته «وبلاگ علیه وضعیت موجود» فواد شمس در یک تیم سه‌ نفره زمانی به چنان گانگسترهایی در فضای مجازی تبدیل شده بود که نیروهای رادیکال را آماج تخریب و تهمت و دروغ قرار می دادند و از توسل به هیچ شیوه ای برای مطرح کردن خود رویگردان نبود.

http://goo.gl/UvszVZ

فواد شمس همچنین یکی‌ از افرادیست که به همراه کوهیار گودرزی و مسیح علی نژاد و … در حمله سازمان یافته به سایت سپیده دم در تاریخ ۱۱ آذر ۱۳۹۳ شرکت نمود.

این افراد با فحاشی و «امل فساد خواندن سپیده دم»، همانند بسیجی‌ ها و گروه‌های فشار هنگام حمله به دفتر یک روزنامه عمل کردند و اعضا و همراهان صفحه سپیده دم را نیز «مشتی مجاهد و سلطنت طلب» نامیدند!

پس از آخرین حمله به صفحهٔ سپیده دم پرسیدیم آیا هیچ عقل سلیمی میتواند باور کند در حکومت مذهبی‌ ایران در صدا و سیماي زیر نظر «ولایت مطلقه فقیه»، که تمام دالان‌هایش تحت نظر وزارت اطلاعات است یک سایت به اسم «گمانه» (‌ستاد مبارزه با چرندیات) که ادعا میشود گردانندگانش آتئیست و ضد حکومت هستند! این امکان برایش فراهم شده باشد به عنوان یک «مرجع معتبر» جهت تشخیص واقعی‌ بودن اخبار معرفی‌ شود؟؟ آن هم در یک برنامه تلویزیونی با «پخش زنده» ( که فقط به نور چشمی‌ها چنین مجوزی داده میشود)

لطفا جهت اطلاع بیشتر این ویدیو را ببینید:
http://goo.gl/A1Hnrv

در تاریخ ۷ تیر ماه ۱۳۹۳ با ارسال پیغامی به خانم حمیده آرمیده پرسیدیم چرا صفحه « مبارزه با چرندیات» در برنامه خیابان زندگی‌ صدای آمریکا نیز به عنوان یک مرجح قابل اعتماد معرفی‌ شده است!

چگونه می‌توان باور کرد صدا و سیمایی که همگی‌ می‌دانیم زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی و نظارت شدید وزارت اطلاعات فعالیت مینماید، از یک صفحه فیسبوک که در ایران فیلتر و مورد غضب است حمایت کنند و به عنوان یک مرجح معتبر تشخیص خبرهای راست و دروغ معرفی‌ نمایند!!!

از خانم حمیده آرمیده پرسیده شد، چرا صفحه‌ای که فعالین حقوق بشر در خارج از کشور را اینطور مورد حمله قرار داده و ارتش سایبری نیز در پشتیبانی‌ از«صفحه چرندیات» با فحاشی به گردانندگان سپیده دم در کامنت‌ها و پیغام‌ها ما را مورد تهدید جانی قرار دادند، در صدای آمریکا برایش چنین تبلیغی شده است؟ و کارمندان صدای آمریکا از جمله آرش سیگارچی این مطالب صفحه چرندیات را در فیسبوک به اشتراک گذاشتند!

خانم حمیده آرمیده در تاریخ ۲۹ ژوئن ۲۰۱۴ در پاسخ نوشتند به من باید اجازه بدین تا در این مورد بخصوص تحقیق کنم. با شما در تماس خواهم بود.

اما اکنون دقیقا ۶ ماه از آن‌ روزی که خانم حمیده آرمیده قول دادند در این مورد تحقیق کنند می‌گذرد! و نه تنها دیگر پاسخی به پیغام‌ها ندادند، بلکه اینک به صورت علنی یکی‌ از حمله کنندگان را به عنوان «یکی‌ از همکاران داخل ایران» خود معرفی‌ نمودند!

جهت اطلاع کارمند ایرانی‌ فیسبوک و آندسته از کارمندان تلویزیون‌های فارسی زبان خارج از کشور که با این کمپین افترا و تهمت علیه گردانندگان سایت سپیده دم شرکت کردند و زمینه را برای فحاشی و تهدید علیه سهیل پرهیزی مدیر سایت سپیده دم باز نمودند، میرسانیم، گزارشی مبسوط در این رابطه تهیه و به سازمان‌های بین المللی مدافع حقوق بشر از جمله عفو بین الملل، فدراسیون بین المللی جامعه‌های حقوق بشر، بنیاد مارتین انالز، فرانت لاین دیفندرز، … ارسال شد و سهیل پرهیزی شخصا به همراه وکیل خود مجدانه پیگیری خواهم نمود تا بار دیگر این چنین شاهد سرکوب آزادی بیان در فضای مجازی از سوی حامیان دولت جمهوری اسلامی نباشیم.

—-

لازم به ذکر است اواسط اکتبر گذشته کنگره امریکا درخواست بررسی پرونده ” بخش فارسی صدای امریکا ” را به جرم همکاری با رژیم ارائه داده است.

در نامه‌ای که اخیرا از سوی ۹ تن از نمایندگان کنگره ایالات متحده آمریکا از هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات به جان کری وزیر امور خارجه آن کشور ارسال شده است درخواست بررسی «روابط پنهانی» بخش فارسی «صدای آمریکا» با حکومتی که «آشکارا خود را دشمن آمریکا میداند» مطرح شده است. در این نامه آمده است: " ما از شما (جان کری) درخواست می کنیم، که به این مسله توجه کرده در مورد هرگونه سوء مدیریت یا جانبداری احتمالی در پوشش اخبار توسط بخش فارسی صدای آمریکا تحقیقاتی را به انجام برسانید که شامل نظارت بر مدیریت، استخدام افراد و محتوای برنامه‌ها باشد." در حال حاضر سردبیر بخش فارسی صدای آمریکا شخصی به نام «محمد منظر پور» است. منظر پور دارای ارتباط قدیمی با یکی از جناحهای حکومت آخوندها است. وی در گذشته با شرکت «آتیه ‌بهار» همکاری می کرده که کارش، برقرار کردن رابطه میان جمهوری اسلامی و سرمایه‌گذاران خارجی از جمله در معاملات نفتی است. منظرپور همچنین از دبیران روزنامه تهران تایمز، وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی بوده است که سابقه همکاری با رسانه ی «بی بی‌سی فارسی» را در گذشته خود یدک می کشد. در قسمت دیگری از درخواست قانون گذاران آمریکایی از وزیر امور خارجه آمده است: " ما از موکلان ایرانی‌آمریکایی خود شکایاتی را دریافت داشته ایم که برنامه‌های بخش فارسی صدای آمریکا از پوشش مناسب اخبار نقض فاحش حقوق بشر و بویژه افزایش چشم گیر و نگران کننده اعدام‌ها در ایران چشم پوشی کرده است. در دوره اول ریاست جمهوری حسن روحانی نزدیک به ۹۰۰ تن اعدام شده اند که تنها بخش بسیار کوچکی از آنها از پوشش خبری توسط بخش فارسی صدای آمریکا برخوردار شده اند."

http://goo.gl/veEqdA

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: