ماجرا‌های اولین ترور‌ها و سرکوب های آزادی بیان در تاریخ اسلام که در کتاب‌های تعل…

‫ماجرا‌های اولین ترور‌ها و سرکوب های آزادی بیان در تاریخ اسلام که در کتاب‌های تعلیمات دینی توکا نیستانی (که قاتلان و تروریست‌های شارلی هبدو را برادران خود خطاب کرده) نوشته نشده، لیکن تا کنون این روایت‌ها توسط هیچ آیت‌اللهی تکذیب نشده است:

ماجرای ترور زنی شاعر در مدینه به دست صحابه پیامبر اسلام و تمجید محمد از قاتل

در سال دوم هجرت در مدینه٫ عصماء دختر مروان با سروده های انتقادی اش از اسلام موجب رنجش خاطر پیامبر اسلام می شد! عمیر بن عدی از اصحاب محمد که کم بینا بود٬ در دل شب به طرف خانه او رفت و وارد شد. فرزندانش کنار او خفته بودند، یکی از آنها که شیر خوار بود روی سینه او بود. عمیر بن عدی با دستهایش او را لمس کرد و کودک را کنار زد. سپس شمشیرش را در سینه عصماء فرو کرد تا جایی که شمشیر از پشت او بیرون آمد. سپس نماز صبح را با پیامبر در مسجد خواند. پیامبر خدا از او پرسید، دختر مروان را کشتی؟ او گفت آری "آیا گناهی بر من است؟" پیامبر گفت "نه، دو بز نیز بخاطر او به یکدیگر شاخ نخواهند زد". (ارزش این حرفها را ندارد.) نمونه ای از اشعار انتقادی وی: «به نشیمنگاه بنی مالک٫ عوف و خزرج // ز پی آن روید که نه مرادیست و نه ز مذحج //// بزرگان را همه کشت و هنوز چشم به او دارید؟ // ز گوشت سوخته امید آب دارید؟ ( تاریخ طبقات ابن سعد -محمد بن سعد کاتب واقدی- ٫ ترجمه محمود مهدوی دامغانی ٫ انتشارات نشر نو ٫ چاپ تهران ٫ سال ۱۳۶۵ ٫ جلد اول ٫ ص ۱۲۴)

ترور ابوعفک پیر مرد ۱۲۰ ساله

پیامبر گفت «چه کسی در حمایت از من با این مرد رذل برخورد خواهد کرد؟»، در آن زمان سالم بن عمير، برادر عمرو بن عوف، یکی از عذاداران (البكائين)، رفت و اورا کشت. أمامة المزيرية اینگونه در مورد این اتفاق گفته است:

از کتاب الطبقات الکبری (کتاب طبقه‌های اصلی) جلد دوم نوشته ابن سعد. صفحه ۳۲. (ترجمه انگلیسی) (۲)

بعد سریه (به حملاتی که محمد آنها را تدارک میدید اما خود در آنها شرکت نداشت سریه گفته میشود) سالم ابن عمیر الامری علیه ابو عفک یهودی در ماه شوال و در آغاز بیستمین ماه پس از هجرت (بعد از مهاجرت محمد از مکه به مدینه در سال ۶۲۲ میلادی) رسول الله، اتفاق افتاد. ابو عفک از بني عمرو بن عوف، مردی مسن بود که به صد و بیست سالگی رسیده بود. او یک یهودی بود و مردم را علیه پیامبر بر می انگیخت و اشعار طنز آمیز علیه پیامبر می سرود.

سالم ابن عمیر یکی از البكائين بود که در جنگ بدر نیز شرک کرده بود، گفت «من سوگند میخورم که یا أبو عفك را بکشم یا قبل از او بمیرم.» او صبر کرد تا شبی گرم فرا رسید، و ابو عفک در فضای بازی خوابید. سالم ابن عمیر اینرا (که ابو عفک در فضای باز خوابیده است) میدانست، پس شمشیر را روی جگر او گذاشت و آنرا فشار داد تا سر شمشیر به بستر او برخورد کرد. دشمن الله فریاد کشید و مردمی که اطرافیانش بودند بر او شتافتند. او را به خانه‌اش بردند و دفنش کردند.

***

مخالفت توکا نیستانی با ترسیم کاریکاتورهای محمد

توکا نیستانی برادر مانا نیستانی در مصاحبه با برنامه پولتیک ضمن اینکه قاتلان شارلی هبدو را برادران خود خطاب می‌کند می‌گوید: " …نمیدونم از کدوم طرف باید طرفداری کرد!!! … من بعد از قضیه کاریکاتور‌های «حضرت پیامبر» ۱۰-۱۲ از کارتونیست ها رو در دانمارک‌ دیدم و بهشون گفتم:
«پیامبر ما اون چیزی نیست که شما تصورش رو می‌کنید. براشون توضیح دادم داستانی را که در کتاب تعلیمات دینی خوندیم و اینها …

http://j.mp/14FPnZq

ستاره میهندوست: کسی که شک داره عمل تروریستها را محکوم کنه معلومه هم پیاله ملاهای شیاد هست!

و یکی‌ دیگر از کاربران فیسبوک نوشته است: "آقای توکا نیستانی ؛ با یه نگاه به کامنت ها نظر مردم در مورد طرز فکر و حرفهاتو خواهی فهمید و زین پس من یکی نه کاریکاتوری از شما شیر خواهم کرد و نه لایک خواهم زد.
نه بخاطر دفاع از پیامبر اسلام یا چه و چه ، بلکه بخاطر مرموزانه دوپهلو حرف زدن."

آقای توکا نیستانی، در پایان مایل هستیم این سوال را بار دیگر تکرار کنیم:

حال که نظر خود را در مورد «حمله مسلحانه» به دفتر هفته نامه شارلی ابدو بیان کردید، آیا میتوانید نظر خود را در مورد «حمله سایبری» حامیان دولت جمهوری اسلامی، از جمله برادر ارجمند شما جناب آقای مانا نیستانی به سایت سپیده دم برایمان بنویسید؟؟

از شما تقاضا می‌کنیم این ویدیو را ببینید و به ما بگویید آیا هیچ عقل سلیمی میتواند باور کند در حکومت مذهبی‌ ایران در صدا و سیماي زیر نظر «ولایت مطلقه فقیه»، که تمام دالان‌هایش تحت نظر وزارت اطلاعات است یک صفحه‌ای که ادعا میشود گردانندگانش آتئیست و ضد حکومت هستند! این امکان برایش فراهم شده باشد به عنوان یک «مرجع معتبر» جهت تشخیص واقعی‌ بودن اخبار معرفی‌ شود؟؟ آن هم در یک برنامه تلویزیونی با «پخش زنده» ( که فقط به نور چشمی‌ها چنین مجوزی داده میشود)

http://goo.gl/NPVEug

کاریکاتور کاری از تیر آذرخش‬

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: