هشدار: نیرنگ تازه جمهوری اسلامی برای نابودی کامل تخت جمشید! یکی از برنامه های…

‫هشدار: نیرنگ تازه جمهوری اسلامی برای نابودی کامل تخت جمشید!

یکی از برنامه های سازمان حفظ محیط زیست در یک ابتکار ابلهانه کاشت جلبک، خزه و گلسنگ روی سنگ‌های تخت جمشید است. یک پیمانکار فضای سبز قول داده است که با ایجاد پوشش گیاهان بالارونده، دیواره‌های بی روح تخت جمشید را سبز و زیبا خواهد کرد! …

پس از باصطلاح انقلاب ۵۷ و برسرکار آوردن نظام جمهوری اسلامی، صادق خلخالی، قصاب انقلاب و مرد دست راست روح الله خمینی پس از نابودی آرامگاه رضاشاه در ۲۲ اردیبهشت ۱۳۵۹، با بولدوز به سراغ تخت جمشید رفت تا آنرا با خاک یکسان کند.

http://goo.gl/aOw1j6

مردم روشن و آزاده مرودشت، بیدرنگ پس از شنیدن گزارش حرکت خلخالی، خود را به تخت جمشید رسانده و با خوابیده جلوی بولدوزرها از ورود آنان به تخت جمشید جلوگیری کردند و نیز با تماس با پلیس شیراز، سرهنگ امینی و نیروی پلیس خود را به محل رسانده و با افزدوه شدن مردم شیراز به نیروی ایستادگی، خلخالی و اراذل و اوباش انقلابی که متشکل از متعصبین مذهبی همانند فدائیان اسلام، چاقو کشان، نفسی گیران و کار چاق کنهای شهرنو تهران و توده ای ها بودند، پا را بفرار گذاشتند![1] خلخالی در خاطرات خود اقرار میکند که دستور نابودی آرامگاه رضاشاه را خمینی داده بود و بدینروی میتوان گمان داد که دستور نابودی تخت جمیشد را هم او صادر کرده بود، که سرانجام هر دو آرزوی تماشای نابودی تخت جمشید را با خود بگور و بهشت اهرمن بردند!
بهر روی، جمهوری اسلامی پس از آن متوجه شد که نابودی تخت جمشید و آثار باستانی پیش از اسلام، بدین آسانی میسر نمیشود، بدینرونی از در دیگر وارد و تحت نام آبادانی و عمران آغاز به نابودی آنان کرد! از جمله نابودی تنها سد سالم بازمانده از دوران ساسانی بنام "جره" که هم اکنون زیر میلیون ها لیتر آب غرق و نابود گشت؛ ۱۳۱ محوط باستانی بازمانده از سه دوره هخامنشی، اشکانی و ساسانی در تنگه بلاغی پس از ساخت سد سیوند؛ ساخت امامزاده در درون معبد آناهیتا در کنگاور؛ شخم زدن و صاف کردن کامل گندی شاپور و صدها جنایت دیگر![2]
ولی اکنون شواهد نشان میدهد که جمهوری اسلامی، داعش وار مصمم شده است تا تخت جمشید را به هر بهایی که شده است، نابود کند!
بتازگی با امضای تفاهم نامه سازمان حفظ محیط زیست و معاونت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که در کنترل کامل دولت است، قرار است که نخست ۱۰ درصد تختگاه تخت جمشید تبدیل به باغ وحش شود و کل تختگاه با جلبک و گلسنگ و گیاهان رونده پوشیده شود![3]
یک سرمایه گذار وابسته به نظام، که "ی. پ. آ" معرفی شده و مانند همه سرمایه دارانی که در ۳۶ سال گذشته پس از چپاول کشور یکشبه میلیارد شده و "اسب را بدست آورده است ولی همچنان بی اصل مانده اند"، بگفته ای دیگر، ثروت افسانه ای انباشته است، ولی شعور و سوادش همچنان در حد یک شخص عامی و حوزوی باقی مانده است، در گفتگویی با روزنامه غرب، که آنرا "ابتکار" نامیده است، ابراز فصل کرده است:
— "اینکه می گویند تخت جمشید آثار باستانی با ارزشی دارد حرف غلطی است. آنجا چهار تا دیوار خرابه است و چند تا کنده کاری است که ما با استفاده از هنرمندان تحصیل کرده در سوئیس و مشورت یک شرکت ایتالیایی می‌توانیم مجسمه‌های به مراتب قشنگ‌تری جایگزین این خرابه‌ها کنیم. ما با بهترین معماری می‌توانیم سر سرای کاخ کورش را بازسازی کنیم. ما باغ ایرانی در آنجا می سازیم. حتی می توانیم شیر ایرانی را هم وارد کنیم. در وسط تخت جمشید استخر بزرگی بنا می کنیم که در آن لوتوس به طور طبیعی رشد کند. ما زیستگاه کروکودیل ایرانی را در وسط تخت جمشید بازسازی می کنیم و صدای غرش یوز پلنگ ایرانی و شیر ایرانی را با ده‌ها بچه قد و نیم قد به گوش و دید گردشگران می‌رسانیم. اینجوری بچه‌های ما هم با گذشته تاریخی و هم با تنوع زیستی کشور بیشتر آشنا می شوند. زحمت و پولش از من، سودش از شما."
این سرمایه دارد تازه بدوران رسیده، که دقیقا ادعای "ایران ستیزان" توده ای هایی همچون ناصر پورپیرار، عباس سلیمی نمین و مکتبی هایی همچون حسن عباسی را تکرار کرده است، تا به آن اندازه بی خبر و نادان است، که نمیداند بیگانگان برای نداشتن همین "چهار تا دیوار خرابه است و چند تا کنده کاری"، در سال میلیون ها دلار خرج میکنند، تا برای خود هویت سازی کرده و تاریخی دروغین بپا کنند تا به آن افتخار ورزند، و قطعه ی دزدی از همان کنده کاری بی ارزش به اندازه ۳۴x۴۲ سانتیمتر، در حراجی سادبیز لندن به ۱.۱ میلیون دلار بفروش رسید![4]
بهر روی، شگفت آورتر از آن، و در عین حال دردناکتر، اینست که یکی از برنامه های سازمان حفظ محیط زیست "کاشت جلبک، خزه، گیاهان رونده و گلسنگ روی سنگ‌های تخت جمشید" است.
"گلسنگ" دشمن شماره یک همه آثار باستانی در جهان بشمار میرود و دانشمندان غربی با پژوهش و بررسی شبانه روزی در پی آنند تا برای مبارزه با رویش گلسنگ بر روی سنگهای باستانی راهی پیدا کنند، و فرهیختگان نظام نامقدس اسلامی، می خواهند داوطبانه بر روی سنگهای تخت جمشید "گلسنگ" برویند!
و مضحکانه که بایستی بحال خود اشک بریزیم که مشتی عامی تازه بدوران رسیده رهبران کشورمان شده اند، دارند، تا بناهای ایرانی را نابود کنند و بجایش در پاسارگاد "اهرام مصر" را بسازند، تا به ادعای خودشان "سیل گردشگران به جای مصر به ایران روانه شود"! آیا آخوندها و مکتبی ها تا به این اندازه نادان و بیسواد هستند که هنوز نفهمیده اند که سیل گردشگران به مصر برای دیدن آثار واقعی است نه یک ساختمان نو و بدون هویت و تاریخ – یا نیرنگی است تا سرانجام تخت جمشید و پاسارگار برای همیشه نابود شوند؟!
با آنکه این ادعا را سازمان محیط زیست رد کرده است[5]، ولی با پیشینه دروغگویی ملایان حاکم برکشور، که بارها شده است یک مساله ای را رد کرده اند و سپس آشکار شد که برای امر فریب و آرام ساختن گفته اند، بنابرین در این وهله زمانی، این وظیفه یکایک ماست تا با اعتراضات شفاهی و کتبی به مسئولان از این جنایت جلوگیری کنیم، که سکوت و بی تفاوتی هر کدام از ما خیانت و شراکت در این جنایت است!
ادمین خلیج فارس
اگر بیـنی که نابیــنا و چاه است – اگر خاموش بنشینی گناه است!
اشتراک گذاشتن = روشنگری و روشنسازی = بیداری و رهایی از اسارت
خواهشمندیم به اشتراک بگذارید.
یاری نامه (منابع، ارجاعات و توضیحات)
________________________________
1 – ‬http://j.mp/1Bbgt8S
2 – http://j.mp/1BbguKd…/2…/July2008/01-07-culturecide.htm
3 – http://j.mp/1AnWHBF
4 – http://j.mp/1Bbgt8X
5 – http://zistboom.com/‫…/سایت-پرورش-حیات-وحش-در-تخت-جمشید-کذب-…
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
به خلیج فارس در رسانه های اجتماعی بپیوندید:
تارنوشت: ‬http://j.mp/1AnWHBO
تویتر: ‬http://j.mp/1AnWJJS
گوگل پلاس: ‬http://j.mp/1AnWI8S
ــــــــــــــ

با تشکر از صفحه خلیج فارس جهت انتشار این مطلب هشدار آمیز

http://j.mp/1BbgtFZ

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: