اولاند: بشار اسد با داعش در ارتباط است رئیس ‌جمهور فرانسه: ما می‌دانیم که میا…

‫اولاند: بشار اسد با داعش در ارتباط است

رئیس ‌جمهور فرانسه: ما می‌دانیم که میان رژیم اسد و داعش ارتباط وجود دارد. فرانسه به‌ خوبی می‌داند که روابط میان این دو چگونه است.

فرانسوا اولاند که در کنفرانس جهان عرب در پاریس سخنرانی می‌کرد، افزود: در سوریه حکومتی وجود دارد که کشتار مردم را ادامه می‌دهد و گروهی تروریستی وجود دارد که خود را مخالف رژیم اسد معرفی می‌کند. این در حالی است که ما نسبت به ارتباط میان آنها آگاهی داریم. رئیس ‌جمهور فرانسه گفت: وقتی جامعه جهانی در تصمیم ‌گیری بر سر بحران سوریه تعلل می ‌کند، این مسئله به کشورهای همجوار نیز سرایت می ‌کند. به همین دلیل است که وضعیت اسفبار کنونی را مشاهده می‌ کنیم. رئیس‌جمهور فرانسه همچنین در نطق سالانه خود در جمع دیپلماتهای فرانسوی در پاریس، با ابراز تاسف از عدم مداخله سریع در سوریه گفت: فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی به دنبال انتقال قدرت در سوریه هستند. فرانسوا اولاند با اشاره به تحولات سوریه، به ایران نیز توصیه کرد مواضع و اهداف خود را در منطقه روشن کند.

***

سال گذشته میلادی مصطفی رحمانی مدیر ارشد اجرایی سایت هرانا انگليسی مطالبی با "ذکر منابع" گرد آوری کرد که توضیح میدهد چگونه جمهوری اسلامی توسط داعش به اهداف خود در منطقه می رسد.

گزارش کامل در لینک زیر:
http://goo.gl/MXT1pY

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: