تيم ملی فوتبال ايران در سومين بازی از مرحله گروهی جام ملت‌های آسيا، در مقابل اما…

‫تيم ملی فوتبال ايران در سومين بازی از مرحله گروهی جام ملت‌های آسيا، در مقابل امارات قرار گرفت و با نتيجه ۱-۰ به برتری رسيد.

و این موضوع بهانه‌ای شد برای حامیان دولت جمهوری اسلامی جهت گٔل زنی‌ به نفع حسن روحانی و تیمش

امید معماریان خبرنگار مقیم نیویورک که برای کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران کار می‌کند و در جلسات ناياك هم شركت كرده، در صفحه فیسبوک خود لحظاتی پس از پایان بازی نوشت:

"فوتبال عليرغم بازي گروهي بودنش، براي بازيكنان ايراني همچنان يك مساله فرديه. در سياست هم همين طوره. كلا روحاني بدون بازي تداركاتي و با يك فدراسيون داغون و تماشاگرنماها و فشار از و بالا و پايين به همت تك ستاره هاش مثل ظريف كاراش رو پيش مي بره"

امید معماریان یکی‌ دیگر از زندانیان سیاسی است که پس از خروج از کشور با نقاب‌ دفاع از حقوق بشر بر چهره از دولت جمهوری اسلامی دفاع می کنند.

جهت اطلاع این خبرنگار اعزامی باید عرض کنیم، حسن روحانی بازی‌های تدارکاتی خود را از زمانی‌ آغاز کرد که روح الله خمینی را امام نامید و توسط مربی‌‌ها استعداد او کشف شد و سپس در تیرماه ۱۳۵۹ در یکی از جلسات مجلس خوستار «دار» زدن «توطئه‌گرها» در نماز جمعه شد تا «تاثیر بیشتری» داشته باشد!

در طول ۲۴ سال عضویت در شورای امنیت ملی‌ (جایی که سرکوب مخالفان و بسیاری از ترور‌های داخل و خارج از کشور برنامه ریزی میشد) به نمایندگی از علی‌ خامنه ای بازی‌های تدارکاتی خود را ادامه داد.

یکی‌ از بازی‌های پر گٔل تدارکاتی او در حوادث کوی دانشگاه ۷۸ در راهپیمایی حامیان حکومت در سال ۱۳۷۸ بود که گفت:

اينها (دانشجویان) خيلي پست‌تر و حقيرتر از آن هستند كه بخواهيم نسبت به آنها تعبير حركت براندازي را مطرح كنيم. روحانی در ادامه اضافه کرد: اگر منع مسئولین نبود ، مردم (بسیجی‌ ها) ما "اینها" را قطعه قطعه و تکه تکه می کردند.

آیا تا به حال کسی‌ دیده حسن روحانی از این سخنرانی اظهار پشیمانی کند؟

اینها فقط گوش هایی از کارنامه حسن روحانی در بازی‌های تدرکاتیش بود. پس از روی کار آمدن به عنوان رئیس دولت و در بازی‌های رسمی‌، به سوابق قبلی‌ او شکسته شدن همهٔ رکورد‌های قبلی‌ در زمینه اعدام، دستگیری معترضین به عمل جنایتکارانه اسید پاشی، … اضافه کنید.

آقای معماریان، سیل عظیم مهاجرت ایرانیان به اقصی نقاط جهان به خاطر شرایطی بود که خمینی و یارانش و ماله کشانی مانند شما در سرزمین ایران به وجود آوردند. اکنون شما شادی تماشا گران فوتبال را که به عشق هموطنان خود به ورزشگاه آمده اند را به حساب حکومت ایران می‌ریزید؟

مگر تصویر كوشيار فلاحى که لباس آخوند‌ها را پوشیده بود ندیدید؟ کوشیار فلاحی در صفحه فیسبوک خود نوشته بود: "ميخواستن جلوى ورود پرچم شيروخورشيد روبگيرند ما با لباس خودشون حيثيتشون رو برديم! "

آقای معماریان آیا میتوانید برای مردم توضیح دهید شما به همراه مسیح علی‌ نژاد در جلسهٔ «سازمان نایاک» یکی‌ از قدرتمند ترین لابی های طرفدار رژیم که با دلال‌های نفتی‌ ارتباط تنگاتنگ دارد و همکاریش با حکومت ایران توسط دادگاه در واشنگتن اثبات شده، چه میکردید؟

http://goo.gl/DpL9gG

آقای امید معماریان درک می‌کنیم هزینه زندگی‌ در نیویورک بسیار بالاست، و شايد دولت روحاني كار شما و ديگر تماشاگر نما ها را پيش ببرد اما با مرور سوابق روحاني و خامنه اي قطعا كار مردم ايران به پيش نميرود. آقاي معماريان آيا در اين دنياي پهناور شغل آبرو مندانه تری از اظهار شیفتگی‌ به دولت اسلامی یافت نمی‌شود؟‬

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: