وقتی جان لنون در گور لرزید … لودگی تهیه کننده ارشد بی‌ بی‌ سی‌ فارسی در فضای…

‫وقتی جان لنون در گور لرزید …
لودگی تهیه کننده ارشد بی‌ بی‌ سی‌ فارسی در فضای مجازی

سالانه میلیونها پوند هزینهٔ برپانگهداشتن رسانه های بی بی سی فارسی می گردد که برنامه های آن بطور رایگان در اختیار شهروندان ایرانی قرار میگیرند. این در حالیست که خود شهروندان بریتانیایی برای کانالهای تلویزیونی و رادیویی بی بی سی در بریتانیا ناگزیز به پرداخت مالیاتی اجباری به نام " تی وی لایسنس" هستند که عدم پرداخت آن به پرداخت جریمه نقدی می انجامد. ظاهراً دولت بریتانیا نسبت به شهروندان ایرانی ارادات ویژه ای دارد و آنان را بر شهروندان خود مقدم می داند! این رسانه که مدعی بیطرف و آزاد بودن هم هست در انتخاب و پخش خبرها و موضوعات از سیاستهای خاصی پیروی می کند که با روش و منش یک رسانهٔ بیطرف و آزاد همسویی ندارد. بسیاری از ایرانیان هنوز به خاطر دارند که بدون پوشش گستردهٔ رادیوی بی بی سی فارسی در سال ۱۳۵۷ صدای روح الله خمینی هرگز به گوش مردم کوچه و بازار در ایران نمی رسید . سی و شش سال پیش هر شب ساعت هشت شب ، تریبون رادیو بی بی سی فارسی به عنوان منبر در اختیار روح الله خمینی قرار گرفت و ازاین طریق صدای او را به گوش مردم کوچه و بازار در ایران رساندند. به عبارتی رادیو بی بی سی فارسی صدای انقلاب خمینی شد. میتوان ادعا کرد کشانیدن مردم به خیابانها بدون این تریبون ممکن نبود. کسانی که نقش بی بی سی را در رسانه ای کردن صدای خمینی و به قدرت رسیدن او انکار کنند یا نادیده بگیرند یا بسیار ساده اندیشند؛ یا مزدور!
تهیه کنند هٔ ارشد این رسانه ی آزاد و بیطرف(!!) ، مهدی پرپنچی، روز گذشته در تاربرگ فیسبوک خود با قراردادن فرتوری از تیم مذاکرات هسته ای رژیم فاشیست ایران در حال قدم زدن در خیابان، در کنار فرتور مشهوری از جان لنون خواننده، آهنگساز و فعال سیاسی سوسیالیست بریتانیایی که میتوان او را یکی از مهمترین سمبل های آزادیخواهی در جهان دانست و گروه او ، بیتل ها، را به هم تشبیه کرده است.
برای کسانیکه با شخصیت و مبارزات جان لنون آشنا باشند این تشبیه نابجا چیزی بجز توهین به او قلمداد نخواهد شد. در زیر این فرتور کاربری ، نگران، از روند مذاکرات می پرسد که پاسخ آقای پرپنچی به او اینست : " تازه‌ترین خبر اینست که خبر تازه‌ای نیست".

سخنی با آقای صادق صبا رئیس بخش فارسی بی‌ بی‌ سی‌

آقای صادق صبا آیا شما نیز چون همکارتان میان رئیس انرژی هسته‌ای حکومت فاشیست آخوند‌ی ، وزیر امور خارجه احمدی‌نژاد با جان لنون شباهتی می بینیید؟! یا گفتار ایشان صرفاً مسخرگی و لودگی بچه گانه است؟ اگر مسخرگی و لودگیست، آیا رفتار همکارخود را حرفه ای ومسئولانه میدانید؟ چه شباهتی میان مردی آزادیخواه و انساندوست چون جان لنون با نمایندگان یکی از فاشیست ترین و جنایتکارترین رژیمهای جهان وجود دارد؟

آیا واقعاً هیچ خبری وجود ندارد که به آن بپردازید و مانند یک انسان مسئول کار کنید؟ اگر واقعا اینقدر بیکار هستید که تهیه کننده ارشد آن‌ رسانه‌ از بی‌ خبری می‌نالد! چرا از امکانات صوتی تصویری بسیار مجهزی که در اختیار دارید برای انجام یک مصاحبه با محبوبه حسین پور استفاده نمی‌کنید؟ بانویی که فریاد می زند برادرش توسط «حکومت ولایت فقیه» کشته شده است چرا که حاضر به همکاری جهت ساخت تسلیحات اتمی‌ نشد.

فرض کنیم حتی برادر ایشان توسط حکومت دیکتاتوری آخوندی که مورد پشتیبانی شما هستند کشته نشده باشد، آیا مسئولیت یک رسانهٔ بیطرف! این نیست با مصاحبه با ایشان، حقیقت را کشف کند و در اختیار مردم قرار دهد؟

شقایق فولاد
۱۳ فروردین ۱۳۹۴

لازم به ذکر است تا کنون بارها بسیاری از هموطنان آزادی‌خواه و مخالفین رژیم اسلامی در مورد حذف و سانسور کامنت‌های خود، توسط مهدی پرپنچی و مسیح علی‌ نژاد شکایت کرده اند، که در صورت پیگیری مراجع ذیصلاح بین المللی گزارش‌های شاکیان قابل ارائه است.

در همین رابطه

سهیل پرهیزی: اسناد و شواهدی در اختیار دارم که نشان می دهد مسیح علی‌نژاد با وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی مستقیماً همکاری می‌کند.

گفتگوی سهیل پرهیزی مدیر مسئول سایت سپیده دم با لادن برومند را میتوانید در لینک زیر بشنوید:
http://goo.gl/awWZGd

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: