نتانیاهو: حکومت ایران منابع مالی به دست‌آمده از برداشته شدن تحریم‌ها را به جای آ…

‫نتانیاهو: حکومت ایران منابع مالی به دست‌آمده از برداشته شدن تحریم‌ها را به جای آن‌که صرف مردم این کشور کند به "ماشین ترور" خود در سراسر جهان تزریق خواهد کرد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسراییل، در مصاحبه‌ای با مارتا رَدِتز، خبرنگار ارشد شبکه‌ی خبری ای.بی.سی یک بار دیگر گفت که توافق صورت‌گرفته میان شش قدرت جهانی و جمهوری اسلامی در خصوص برنامه هسته‌ای مناقشه‌برانگیز ایران، توافقی "بد" است و امنیت اسراییل، منطقه و جهان را به خطر می‌اندازد.

نتانیاهو در این گفتگو تاکید کرد که حکومت ایران منابع مالی به دست‌آمده از برداشته شدن تحریم‌ها را به جای آن‌که صرف مردم این کشور کند به "ماشین ترور" خود در سراسر جهان تزریق خواهد کرد.
او گفت: «این توافق، زیرساخت‌های گسترده هسته‌ای را در ایران باقی می‌گذارد؛ به شکل تقریبا سریعی، تحریم‌ها را برمی‌دارد و میلیاردها دلار را به خزانه‌ی دولت ایران سرازیر می‌کند. آن‌ها این پول‌ها را برای ساخت مدرسه یا بیمارستان یا جاده‌ها صرف نمی‌کنند؛ آن‌ها این منابع را صرف ماشین ترور خود در سراسر جهان و ماشین نظامی که هم‌اکنون در حال فتح خاورمیانه است، خواهند کرد.»
وی اضافه کرد که از نظر او فشار باید به حکومت ایران تا زمانی که به شکل قابل‌توجهی زیرساخت‌های هسته‌ای و نیز برنامه موشکی‌اش را جمع‌ کند و به تجاوز در منطقه و ترور در جهان پایان دهد، ادامه یابد.
نخست‌وزیر اسراییل در عین حال در پاسخ به این پرسش که راه‌حلش برای رسیدن به توافقی خوب چیست، به نمونه‌ی موفق جمع کردن برنامه سلاح‌های شیمیایی رژیم سوریه اشاره کرد و گفت: «اگر دو سال قبل می‌گفتیم بشار اسد می‌پذیرد که تمام انبار مواد شیمیایی‌اش را از سوریه خارج کند، غیرواقع‌بینانه بود اما امروز این اتفاق افتاده است.»
نتانیاهو در پایان بر "صلح‌آمیز" بودن راه‌حلش برای رسیدن به "توافق خوب" تاکید و خاطرنشان کرد فشار تحریم‌ها که جمهوری اسلامی را به میز مذاکره آورد، می‌تواند به توافقی بهتر نیز منجر شود.

منبع: تقاطع‬

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: