«بوی گل سوسن‌ و یاسمن آید» بگذرد این روزگار،تلخ تر از تلخ بار دگر روزگار چون…

‫«بوی گل سوسن‌ و یاسمن آید»

بگذرد این روزگار،تلخ تر از تلخ
بار دگر روزگار چون شکر آید

چرا افرادی با گذشته مشخص و فعالیت در سپاه و وزارت اطلاعات، حالا به فکر آموزش مجانی و کارهای فرهنگی افتاده اند. آیا حس انسان دوستی است؟

یکی‌ از هموطنان ما به نام مانی رومن می‌گوید: این داستان موسسه توانا را باید جدی گرفت. بدون شّک بعد از یواشکی‌ها و همه جنگولک بازیهای اصلاح طلبان، این موفقترین پروژه کثیف است. میگویند تخم مرغ دزد عاقبت شتر دزد میشود. این‌ها هم اینقدر مار خوردند که افعی شدند. نگاهی به صفحه توانا که بکنید، مطالبی که می‌بینید خب واقعا جالب است و مفید، من بسیاری از این مطالب را میخوانم و واقعا هم آموزنده و جالب است.

اما زمانی که گرگ‌ها معلم میشوند باید به آن‌ مدرسه شّک کرد. گرگ ذاتا معلم نمیشود مگر اینکه نقشه دریدن شاگردان را داشته باشد!

این موسسه توانا داستان جدیدی نیست. یکی‌ از همان یواشکی هاست، اما این بار زیرکانه تر.
حالا چرا اینگونه؟
ببینید شما زمانی که تحت هر نام سیاسی فعالیت می‌کنید بدون شک هم موافقانی دارید هم مخالفان. داشتن مخالف امریست اجتناب ناپذیر. حتا اگر عادل‌ترین افراد هم باشید باز مخالفانی خواهید داشت.

اما: زمانیکه تحت نام حقوق بشر، حقوق زنان، حمایت از کودکان، حمایت از حیوانات، مبارزه با اعتیاد, کمک به مستمندان، حمایت از بیماران سرطانی و اینگونه تیترها فعالیت می‌کنید، بدون شک فرصت اعتراض را از همه می‌گیرید. در واقعا هر کسی‌ سئوالی از شما بپرسد، بلافاصله میتوانید بگویید که آیا شما با کمک به بیماران سرطانی مخالفید؟ یا آیا شما با حمایت از حقوق زنان مشکلی دارید؟

به همین دلیل این گونه عناوین یک چتر امنیتی‌ خوب است برای کسانی که قصد فریب افکار عمومی و مردم را دارند و در این اوضاع شیر تو شیر اپوزوسیون خارج از کشور، این روشی است که میتواند مدت‌ها با آن‌ مانور دارد

سوال اینجاست که چرا افرادی با گذشته مشخص و فعالیت در سپاهٔ و وزارت اطلاعات، حالا به فکر آموزش مجانی و کارهای فرهنگی افتاده اند. آیا حس انسان دوستی است؟ آیا دلشان برای مردم سوخته؟

البته که نه

مخاطب باید به عقل و شعور خود مراجعه کند و بداند چرا عده‌ای پس از سال‌ها تیغ کشی و زندگی‌ به سبک شعبان بی‌ مخ‌ها و اکبر پونز‌ها حالا به فکر آموزش مجانی مردم افتاده اند

اینها فقط یک هدف دارند و آن‌ هم جمع آوری مخاطب عام به هر قیمت ممکن، تا بتوانند ذهن مخاطب را به سوئی که میخواهند ببرند. به همین دلیل خود را پشت یک عنوان آموزشی پنهان کرده اند تا شانس بیشتری برای فریب مخاطب داشته باشند.

روشی که استفاده میکننند چندان هم تازه نیست. بی‌ بی‌ سی‌ سال هاست از این روش استفاده میکند. تریاک مجانی به مردم میدهند. مخاطبی را که به خاطر سال‌ها سانسور و خفقان تشنه اطلاعات است را با اطلاعات رایگان سیراب می‌کنند. و مخاطب خسته، خنجری را که این موسسات در پشت خود پنهان کرده است را نمیبیند

در این موسسه به ظاهر آموزشی ده‌‌‌‌ها نفر بصورت استخدام رسمی مشغول به کار هستند. محل دفتر این موسسه هم در آمریکاست. با محاسبه مالیات و دیگر هزینه‌های جانبی و حقوق ثابت پرسنل، ماهانه ده‌‌‌‌ها یا صدها هزار دلار هزینه جاری این موسسه است.

کدام عقل سلیمی میپذیرد که این افراد پیشانی سفید که هر کدام سال‌ها سابقه کار در وزارت اطلاعات وسپاه را در پرونده خود داشته اند بیایند و فقط برای آموزش مردم ایران چنین کاری بکنند.

با استناد به آنچه در وبسایت رسمی همین موسسه نوشته شده، بودجه موسسه توانا توسط وزارت خارجه آمریکا تامین میشود. و از آن‌ به عنوان یک پروژه نام برده شده. پروژه‌ای مثل دیگر پروژه‌های یواشکی..
http://j.mp/1EOL6xg
تا کنون کی‌ و کجا وزارت امور خارجه آمریکا ۱ دلار بی‌ حساب و بدون منافع برای مردم ایران هزینه کرده؟

با توجه به تغییر سلیقه مخاطب و کاهش شدید بینندگان تلویزیون صدای آمریکا، این پروژه به دنبال شکار مخاطب عام در شبکه‌های اجتماعی است.

همان یواشکی‌ها و همان سبزی‌ها و لابیگران را میتوانید به وضوح در لیست کارکنان این موسسه ببینید

فقط کافیست سری به وبسایت این شبکه بزنید تا همه چیز را متوجه شوید

http://j.mp/1LvJBKe

با هم نگاهی‌ به مدرسان «سایت توانا» که بودجه آن‌ توسط وزارت خارجه آمریکا تامین میشود و خود را معلم «جامعه مدنی ایران» معرفی میکند و «اکثر قریب به اتفاق رسانه‌‌های زنجیره‌‌ای» را همین افراد مدیریت میکنند بیندازیم:

اکبر عطری: از اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در دوران خاتمی بود. او از بنیان‌گذاران انجمن اسلامی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی است. پس از مهاجرت به آمریکا موسسه توانا: آموزشکده الکترونیکی برای جامعه مدنی ایران را بنیان گذاشت و در حال حاضر به عنوان مدیر این آموزشکده اینترنتی فعالیت می‌کند.
محسن سازگارا: از بنیانگذاران سپاه پاسداران و فردی که در نوفل لوشاتو پشت سر خمینی نماز خواند.
لادن برومند: از حامیان چشم بسته آزادی‌های یواشکی
حسین باستانی: تهیه کننده سایت بی‌ بی‌ سی‌ فارسی که نیازی به معرفی‌ نیست
کاظم علمداری: یکی‌ از یاران مسعود بهنود و فرخ نگهدار
ابراهیم نبوی: فردی که با طرح اسب تروا، جوانان را به دام بسیجی‌‌ها انداخت. نبوی از نزدیکان لاجوردی معروف به جلاد اوین و یکی از معاونان وزارت کشور در سال ۱۳۶۷ بود؛ نبوی در پاسخ به سایت سپیده دم حضور خود در تصویری در کنار لاجوردی را انکار کرده اما با افتخار به حمایت از حامی‌ هاشمی‌ رفسنجانی‌، حسن روحانی و محمد خاتمی اعتراف نموده و در مقطعی نیز پیشنهاد حمایت از محمود احمدی‌نژاد برای ضربه به خامنه ای را مطرح نمود: اگر می شه از اشتباه افرادی که جنایت هم کردند گذشت، چرا نمی شه از اشتباه احمدی نژاد اگر واقعا تصمیم بگیره در کنار مردم باشه و مقابل دیکتاتوری بایسته نمی شه گذشت؟
http://j.mp/1LvJBKf
در یکی از مقالات دیگر، خامنه ای را «معتدل ترین فرد» در میان اصول گرایان در زمان انتخاب به عنوان رهبری دانست.
منصور اسانلو: یکی‌ از فعالان کارگری که پس از سختی و شکنجه در زندان از کشور خارج و اکنون یکی‌ از افرادیست که برای آزادی‌های یواشکی زنان و محمد نوری زاد تبلیغ می‌کند.
در روز‌های گذشته تصویری از علی اکبر موسوی خوئینی در جلسه کمک مالی به نایاک توسط حسن داعی منتشر شد.

در تاریخ ۱۰ فوریه ۲۰۱۵، دادگاه تجدید نظر واشنگتن نظر نهائی خود در مورد مجازات مالی نایاک و تریتا پارسی را اعلام کرد و با اشاره به دروغگوئی‌های مستمر و تقلبات گسترده آنان در جریان شکایت حقوقی‌شان از حسن داعی، رأی دادگاه اولیه را تأیید و نایاک و تریتا پارسی را به پرداخت جریمه مالی محکوم نمود.
حسن داعی در مقالات و مصاحبه های خود، این سازمان و تریتا پارسی را لابی رژیم ایران در واشنگتن خوانده بود. آنان در شکایت خود داعی را به دروغگوئی و ادعاهای بی پایه و اساس متهم کرده بودند.

http://j.mp/1zVxTEZ


‫«بوی گل سوسن‌ و یاسمن آید»‬

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: